Najlepsi sportowcy Kazachstanu minionego 2017 roku

Spisu treści:

Pod koniec roku niektóre publikacje informacji sportowych przeprowadzają wśród swoich czytelników ankietę w celu wyłonienia najlepszych sportowców w Kazachstanie. Dzięki temu każdy portal prezentuje własną wersję kategorii i nominacji. Identyfikacja najlepszych to proces ciągłej debaty. Dlatego zróbmy własne badanie, oparte na średniej ocenie wszystkich uzyskanych wyników. W tym artykule zebraliśmy najlepszych sportowców Kazachstanu, których nazwiska znajdują się obecnie w światowych rankingach sportowych.

1 miejsce - Giennadij Gołowkin (boks): 75, 3% głosów

W 2017 roku słynny sportowiec Kazachstanu - bokser Giennadij Gołowkin (znany również jako Triple G) stoczył tylko 2 walki. Pierwsza odbyła się 18 marca przeciwko Danielowi Jacobsowi o tytuł mistrza w czterech kategoriach jednocześnie (IBF, WBA, WBO, WBC). W tej samej walce tytuł super mistrza został rozegrany według magazynu The Ring. To także ważne wydarzenie. Giennadij Gołowkin jest już mistrzem we wszystkich wymienionych statusach. Dlatego kazachski bokser tylko obronił swój tytuł.

Giennadij Gołowkin

W zawodowej karierze Golovkina ta walka była pierwszą pod względemfakt, że bokser prowadził 12-rundową walkę. To było trudne. Jednak Giennadij po raz kolejny udowodnił wyższość mistrza świata w swojej kategorii wagowej.

Druga walka odbyła się 16 września 2017 r. z meksykańskim Saulem Alvarezem. W przeddzień walki wszystkie światowe media były pełne nagłówków, że walka była sensacyjna. Wszystkie pasy Giennadija Gołowkina zostały nałożone na linię. Sędziowie postanowili ogłosić remis. Wywołało to wiele kontrowersji wśród ekspertów i fanów boksu. Kazachski Triple G nie miał poprzednich remisów w swojej karierze.

Gennady Golovkin miał niesamowicie udany rok i zasługuje na pierwsze miejsce w rankingu najlepszych sportowców w Kazachstanie.

2 miejsce - Kairat Eraliev (boks): 7,3% głosów

27-letni bokser Kairat Jeraliev zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w boksie 2017 w Hamburgu, a także zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Azji w Taszkencie w wadze koguciej (do 56 kg). Po pokonaniu Amerykanina w finale, Kairat Jeraliev przywiózł pierwsze złoto dla swojego kraju na mistrzostwach świata.

Kajrat Eralijew

3 miejsce - Akzhurek Tanatarov (wrestling w stylu dowolnym): 3,7% głosów

Trzech najlepszych sportowców Republiki Kazachstanu zamyka Akzhurek Tanatorov, który w 2017 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Azji i brązowy medal na Mistrzostwach Świata w kategorii wagowej do 70 kg. Wcześniej sportowiec otrzymał brąz na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku. Zaskakujące jest to, że w naszym topie wszystkie nagrody zdobyli przedstawiciele sportów walki. Zbieg okoliczności? Prawie.

AkzhurekTanatorow

4 miejsce - Meirambek Ainagulov (zapasy grecko-rzymskie): 3, 1% głosów

W sierpniu 2017 Meirambek został wicemistrzem świata w kategorii wagowej do 59 kg (zawody odbywały się w Paryżu). W maju tego samego roku grecko-rzymski myśliwiec zdobył srebrny medal na azjatyckich zawodach w New Delhi.

Kazachstan zdobył złoto

Wielu ekspertów przewidziało bezwarunkowe zwycięstwo sportowca na Mistrzostwach Świata w Paryżu. Okazało się jednak trochę inaczej. Meirambek Ainagulov to młody i obiecujący zapaśnik. Dlatego całkiem możliwe, że w przyszłym roku zadowoli nas dużymi zwycięstwami.

5 miejsce - Aleksiej Łucenko (kolarstwo szosowe): 2,7% głosów

Kazachski rowerzysta Aleksiej Łucenko

Profesjonalny kazachski kolarz szosowy Aleksiej Łucenko w ubiegłym roku został złotym medalistą piątego etapu Vuelta a España, mistrzem Azji w Bahrajnie, a także zdobył brąz w jednodniowym wyścigu Dwars door Vlaanderen (Holandia) i triumfalnie ukończył piąty etap Tour of Almaty (4 razy z rzędu). Imponujący wynik Aleksieja zdecydowanie zasługuje na wyższe miejsce. Ale co zrobić, jeśli kolarstwo nie jest wystarczająco popularnym sportem w Kazachstanie.

6 miejsce - Nikita Panasenko (tor kolarski): 2,6% głosów

Kolarz szosowy Nikata Panasenko

Temu mało znanemu kazachskiemu kolarzowi udało się zdobyć dwa złote medale na torze kolarskim Pucharu Świata. Nikita Panasenko naprawdę zaimponował fanom Kazachstanu. Stało się to, gdy strategicznie pokonał swojego głównego konkurenta – greckiego kolarza Christosa Volikakisa – i został złotym medalistą. Ten facet to przyszłość kazachskiego toru rowerowego.

7 - Albert Linder (podnoszenie ciężarów): 2,5% głosów

Albert Linder

Albert Linder to młody sztangista z Kazachstanu, który odniósł sukces na Mistrzostwach Azji w 2017 roku (Aszchabad) w kategorii wagowej do 69 kg. W tym samym roku sportowiec zdobył złoty medal na Letniej Uniwersjada w Tajpej. Jego głównym konkurentem był północnokoreański sportowiec Kim Myung-hyuk. Jednak Albert zdołał go ograć, stosując tylko dwie z trzech możliwych prób.